zielonagalicja.pl

Screen całej strony zielonagalicja.pl

Co zrobiłem:

  • postawienie strony na WordPressie
  • wgranie i dostosowanie szablonu
  • dodanie systemu rezerwacji
  • układ treści na stronie głównej i podstronach
  • logo

Strona stworzona na potrzeby pensjonatu położonego w Trąbkach pod Wieliczką. Jej najważniejszą funkcją jest kalendarz pozwalający zarezerwować jeden z trzech apartamentów. Można ją zobaczyć pod tym adresem: zielonagalicja.pl

Strona pensjonatu bazuje na WordPressie oraz płatnym szablonie Sailing, napisanym specjalnie dla hoteli. W skład szablonu (themki) wchodziła również wtyczka do obsługi rezerwacji. Niestety była ona zaprojektowana z myślą o średnich i dużych pensjonatach/hotelach, przez co jej obsługa nie była intuicyjna dla odwiedzających Zieloną Galicję. Tutaj są tylko trzy apartamenty do wyboru i musiałem poszukać czegoś prostszego w obsłudze.

Po kilku dniach intensywnych poszukiwań i testów znalazłem idealną i darmową wtyczkę dla tego projektu. Jej nazwa to Advanced Booking Calendar i pozwala ona gościom sprawdzić na kalendarzu wolne pokoje i zarezerwować on-line. Administrator ma z kolei dostęp do zarządzania rezerwacjami. Może je potwierdzić, anulować, zmienić datę, dane gościa, czy przypisać go do innego apartamentu. Właściciel nie chciał systemu płatności on-line, chociaż istnieją gotowe rozwiązania.

W przygotowaniu jest anglojęzyczna wersja strony. Od strony technicznej jest realizowana poprzez wtyczkę WPML.

Dodatkowo na potrzeby strony wykonałem logo. Pomysł na domek i konar z liśćmi pochodził od klienta.

A jak strona sobie radzi? Została uruchomiona w połowie lipca ’17, więc spora część letniego sezonu turystycznego jej umknęła. Mimo to zdobyła całkiem sporo klientów dzięki sensownej kampanii Google AdWords. Ale to już nie moja zasługa.